Evaluatie Aardse mystiek in filosofie, poëzie en schilderkunst (2W6 126)

Respondenten

Nieuw bij HOVO

Ja: 40,0% (8)

Nee: 60,0% (12)

Aantal antw: 20

Overgeslagen: 0

Leeftijd

Gem.: 73,7

Aantal antw: 19

Overgeslagen: 1

Geslacht

Vrouw: 60,0% (12)

Man: 35,0% (7)

Anders: 0,0% (0)

Geen antwoord: 0,0% (0)

Aantal antw: 20

Overgeslagen: 0

Hoogst genoten opleiding

VO: 5,0% (1)

MBO: 5,0% (1)

HBO: 40,0% (8)

WO: 50,0% (10)

Aantal antw: 20

Overgeslagen: 0

Van HOVO gehoord via:

een bekende: 40,0% (8)

een advertentie: 0,0% (0)

internet/zoekmachine: 40,0% (8)

anders: 20,0% (4)

Aantal antw: 20

Overgeslagen: 0

Hoe heeft u de keuze gemaakt voor deze cursus?

Nieuwsbrief: 5,0% (1)

Cursusgids: 40,0% (8)

Website: 55,0% (11)

Anders: 0,0% (0)

Aantal antw: 20

Overgeslagen: 0

Beoordelingen

Inschrijven via website

Eenvoudig: 72,2% (13)

Redelijk eenvoudig: 16,7% (3)

Lastig: 11,1% (2)

Erg moeilijk: 0,0% (0)

Gem. score: 4,5

Aantal antw: 18

Overgeslagen/n.v.t.: 2

Toegestuurde informatie

Slecht: 0,0% (0)

Matig: 5,3% (1)

Redelijk: 21,1% (4)

Goed: 68,4% (13)

Zeer goed: 5,3% (1)

Gem. score: 3,7

Aantal antw: 19

Overgeslagen: 1

Vakkennis docent

Slecht: 0,0% (0)

Matig: 0,0% (0)

Redelijk: 0,0% (0)

Goed: 26,3% (5)

Zeer goed: 73,7% (14)

Gem. score: 4,7

Aantal antw: 19

Overgeslagen: 1

Didactische vaardigheden docent

Slecht: 5,3% (1)

Matig: 5,3% (1)

Redelijk: 21,1% (4)

Goed: 26,3% (5)

Zeer goed: 42,1% (8)

Gem. score: 3,9

Aantal antw: 19

Overgeslagen: 1

Presentatie docent

Slecht: 5,3% (1)

Matig: 10,5% (2)

Redelijk: 10,5% (2)

Goed: 52,6% (10)

Zeer goed: 21,1% (4)

Gem. score: 3,7

Aantal antw: 19

Overgeslagen: 1

Lesmateriaal

Slecht: 0,0% (0)

Matig: 5,6% (1)

Redelijk: 27,8% (5)

Goed: 38,9% (7)

Zeer goed: 27,8% (5)

Gem. score: 3,9

Aantal antw: 18

Overgeslagen: 2

Kwam de cursus overeen met de beschrijving in de cursusgids?

Slecht: 10,0% (2)

Matig: 5,0% (1)

Redelijk: 10,0% (2)

Goed: 65,0% (13)

Zeer goed: 10,0% (2)

Gem. score: 3,6

Aantal antw: 20

Overgeslagen: 0

Tempo van de cursus

Veel te laag: 0,0% (0)

Te laag: 5,3% (1)

Goed: 89,5% (17)

Te hoog: 5,3% (1)

Veel te hoog: 0,0% (0)

Gem. score: 4,7

Aantal antw: 19

Overgeslagen: 1

Niveau van de cursus

Veel te laag: 0,0% (0)

Te laag: 0,0% (0)

Goed: 89,5% (17)

Te hoog: 10,5% (2)

Veel te hoog: 0,0% (0)

Gem. score: 4,7

Aantal antw: 19

Overgeslagen: 1

Aantal bijeenkomsten

Mag meer: 25,0% (5)

Precies goed: 70,0% (14)

Mag minder: 5,0% (1)

Aantal antw: 20

Overgeslagen: 0

Cijfer voor cursus

Gem. cijfer: 7,8

Aantal antw: 19

Overgeslagen: 1

Hoe heeft u van HOVO gehoord?
Anders, namelijk:
Hoe heeft u de keuze gemaakt voor deze cursus?
Anders, namelijk:
Eventuele toelichting op de ervaringen met aanmelden via de website:Toelichting bij de gegeven antwoorden op de vragen (optioneel)Heeft u suggesties voor nieuwe lezingen? (optioneel)

De cursusruimte was (te) klein t.o.v. het aantal cursisten. Te weinig zuurstof in de ruimte
Het zou fijn zijn als de powerpoint presentatie van de les direct na afloop van de les beschikbaar is. Dit ter verbetering van het verslag van het college aan het thuisfront.
Gemist werd de koffievoorziening van eerdere jaren.

Zeer interessant maar niet eenvoudig. Dat vind ik overigens niet erg maar wel uitdagend.

Misschien iets meer mogelijkheid voor interacties

de faciliteiten zijn in Amersfoort echt enorm onder niveau

Bij verschillende onderdelen werd een vraag van de vrouwen niet gewaardeerd behalve in de laatste les...

De omschrijving gaf de suggestie dat er veel naar kunst gekeken zou worden vanuit de filosofie. Datervoer ik als zeer matig.

Het enige dat ik wat storend vond was het niveau van de vragen vanuit de groep en dat dat in mijn beleving soms ten koste ging van de les die hij wilde overbrengen, ondanks het gegeven dat hij zei dat niet te willen doen, toch regelmatig wat afleiden.
De laatste bijeenkomst duurde de pauze veel te lang omdat de docent werd/zich liet opgehouden door vragen van cursisten tijdens de pauze.
Ook al suggereerde de titel dat het over aardse mystiek, poezie en schilderkunst zou gaan, heb ik de schilderkunst gemist (op n enkele uitzondering na) in de besprekingen en was de poezie daarentegen overvloedig vertegenwoordigd.

Plezierige docent. Humor. Scherpte op de inhoud. Goed materiaal toegezonden gekregen.

Zit in jullie ‘systee’Anders (graag invullen)

Nieuwe lezing is al geregeld

Was al bekend
Ik ben al jaren lang cursist bij dhr. Ziegelaar.ers (graag invullen)

Zoals men mag verwachten op HO- niveau.
Het antwoord is te absoluut en ik wil dat als volgt toelichten: De leerstof was zeker niet makkelijk en eenvoudig, maar dat wist ik.
De heer Ziegelaar heeft de stof goed uitgelegd, en heeft de vragen van de cursisten steeds uitgebreid beantwoord,

Ik wil in het vervolg graag de papieren studiegids ontvangen. (Mijn adres: J.J. de Jong, Blokzijlpark 41 , 3826 BN Amersfoort).

Liever deze cursus uitbreiden met 2 colleges. Zes is eigenlijk te weinig.
(Als het kan voor dezelfde prijs, maar dat zal dan waarschijnlijk niet lukken.)

Ja, wat mij betreft mag dhr. Ziegelaar ook een collegereeks geven over de filosofie van Spinoza.

Zelf zou ik de graag de syllabus voorafgaand of op de eerste cursusdag willen ontvangen. Het liefst in geprinte vorm. Makkelijker om later nog eens na te slaan bij evt. vervolgcursussen.

Programmaboekje

Ik vond dat de titel av de cursus niet (goed) overeenkwam met de inhoud:
Het begrip aardse mystiek kwam m.i. niet goed uit de verf. Wel veel filosofische ideeën en stromingen, maar weinig mystiek. Het aardse sloeg er misschien op dat het verre bleef van het goddelijke (geestelijke), maar geldt dit niet a priori als je elke gedachte filosofisch benaderd?
Ik had meer diepgang verwacht aangaande de kunst en de poëzie, maar begreep uiteindelijk dat er alleen voorbeelden werden aangehaald die de filosofische gedachten moesten illustreren. Dit even los van de vraag of de schilder/dichter zelf die gedachte bezigde bij de schepping van zijn werk.

De docent had zelf al vervolg cursussen aangekondigd.
Een suggestie aan de docent: Meer interactie inbouwen door voorafgaande aan een toelichting op een term af en toe iemand te vragen welke gedachten een bepaalde stellingname oproept.

In veel colleges was de band tussen Aardse mystiek en het kunstobject niet duidelijk. Vooral bij poëzie gingen de reacties van de toehoorders vaak over details van het gedicht en was de relatie met de Aardse mystiek vaak afwezig.

De docent kiest voor een hoorcollege, maar raakt bij het voorlezen van teksten van papier, zonder dia het contact met de toehoorders kwijt.
Er is spanning tussen de hoeveelheid stof en de beschikbare tijd, war de interactie met de toehoorders in de weg kan staan, waarbij opgemerkt moet worden dat die reacties niet altijd de kern raken.

Ik ben nieuw bij de Hovo en blijk niet van hoorcolleges met volgeschreven sheets met lappen tekst te houden. Weinig interactie. Ik vond het erg ‘droog’ en uit een bepaalde hoek, terwijl ik van perspectief uit meerdere disciplines houd. Ik zal niet snel meer een filosofische cursus bij dhr Ziegler volgen al is hij zeer vakbekwaam.
Daarnaast was het lokaal zeer benauwd met zoveel volwassenen. Slechte ventilatie.

Betaling direct via IDEAL zoals ook bij HOVO Brabant

Hoe heeft u van HOVO gehoord?
Anders, namelijk:
Hoe heeft u de keuze gemaakt voor deze cursus?
Anders, namelijk:
Eventuele toelichting op de ervaringen met aanmelden via de website:Toelichting bij de gegeven antwoorden op de vragen (optioneel)Heeft u suggesties voor nieuwe lezingen? (optioneel)