Extra aanmeldingen Open Dag Utrecht

Extra aanmeldingen Open Dag Utrecht

Ontdek HOVO Utrecht 

Woensdag 3 juli | 11:00 uur | Utrecht Science Park

Op woensdag 3 juli is het weer tijd voor onze jaarlijkse open dag  in het Marinus Ruppertgebouw op het Utrecht Science Park. Deze dag staat in het teken van inspiratie opdoen, ontmoetingen en een voorproefje van het cursusaanbod in het najaar. Als u zich had aangemeld voor de wachtlijst, vindt u hier de mogelijkheid zich alsnog aan te melden. 

Praktische informatie

  • Wanneer: Woensdag 3 juli 2024
  • Waar: Marinus Ruppertgebouw, Utrecht Science Park
  • Tijd: 11:00 – 16:45 uur

Het programma

12.30 - 13.00 uurInloopMarinus Ruppertgebouw
13.00 - 13.05 uurWelkom namens HOVO UtrechtCollegezaal Blauw
13.05 - 14.00 uurKeynote - dr. Laurien CrumpCollegezaal Blauw
14.00 - 14.30 uurPauzeHal Marinus Ruppertgebouw
14.30 - 16.30 uurMaak kennis met de cursussen van het najaarsprogramma

Collegezaal Blauw

Collegezaal Wit

Collegezaal 0.40
14.30 - 15.00 uurKarel Onwijn
Grensland tussen Rusland en Europa
Rob Raaijman
Tijdreis door muziek en geschiedenis
Peter van der Straten
Spin en de quantumwereld
15.15 - 15.45 uurMarcel Bayer
Parijs, stad van kunstenaars en schrijvers
Arnold Ziegelaar
Natuur en bewustzijn - pleidooi voor naturalistisch dualisme
Hans Wijgergangs
Kunst in ogenschouw: kritisch kijken naar kunst
16.00 - 16.30 uurRemko van Broekhoven
Filosoferen over politiek
Ernest Kurpershoek
Tussen Oost en West in de kunst
Rein Bijkerk
Drie veldslagen: Waterloo, de Somme en de Grebbeberg
16.30 - 17.15 uurAfsluitende borrelHal Marinus Ruppertgebouw

Van dinosaurussen tot de Griekse oudheid

De open dag wordt geopend met een bijzondere lezing van prof. dr. Anne Schulp, hoogleraar Vertebratenpaleontologie aan de Universiteit Utrecht en Naturalis. Schulp doet onder meer onderzoek naar dinosauriërs en andere reptielen uit een ver verleden. Hij is met name geïnteresseerd in dinosaurusvoetsporen en het kuddegedrag van deze reptielen. Tijdens zijn lezing neemt hij ons mee in hoe hij te werk gaat als paleontoloog, Welke technologieën worden ingezet en hoe kom je meer te weten over het leven van lang geleden?

In de middag is het mogelijk om te genieten van een voorproefje van het HOVO cursusaanbod in het najaar. In een korte tijd lichten verschillende docenten hun cursus toe. Zo vertelt Teun Koetsier meer over de relatie tussen wiskunde en religie, neemt Jona Lendering ons mee naar de Griekse oudheid en nog veel meer.

Een kudde triceratopsen